روحت شاد شیخ نمر
 میر تاج الدینی و مشایی و دوستی با مردم اسرائیل
میر تاج الدینی زمانی که مشایی سخن از دوستی با مردم اسرائیل به میان آورده بود (شاید در مجلس) این چنین علیه مشایی سخن گفته بود:

اخيرا بار ديگر معاون رياست جمهوري و رييس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به حرف هاي بي ربط گذشته خود تاکيد کرد، انتظار اين بود که ايشان سخن نادرستي که بر زبان رانده است، اصلاح کرده و از ملت انقلابي و مسلمان ايران که بيش از همه پرچمدار دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطين هستند عذرخواهي کند; چرا که در سمت بالايي قرار گرفته است که در سايه مقاومت اين ملت به دست او رسيده است.
ميرتاج الديني اظهار داشت: عجيب است ايشان در آستانه 30 مرداد سالروز به آتش کشيده شدن مسجدالاقصي توسط صهيونيست هاي غاصب در سال 1348، سخن از دوستي با مردم و ملت اسراييل مي گويد و اعلام مي کند با افتخار مي گويم با ملت اسراييل دشمني نداريم.
نماينده تبريز، آذرشهر و اسکو گفت: اين مردم اسراييل که مي گوييد کجا بودند که مانع به آتش کشيده شدن مسجدالاقصي شوند، در سال 1327 مردم مظلوم دير ياسين به خاک و خون کشيده شدند و 250 تن از مظلومان فلسطين به شهادت رسيدند، آنها کجا بودند و در کشتار 50 فلسطيني مظلوم در کفر قاسم در سال 1335 اين مردم نظاره گر يا شريک نبوده اند; آيا اين غاصبان فلسطين شاهد کشتار فلسطيني ها در اردوگاه صدرا و شتيلا در سال 1361 نبوده اند و يا خود و فرزندانشان در ميان نظاميان صهيونيست و اشغالگر نبوده اند.
عضو هيات رييسه مجلس گفت: کشتار نمازگزاران فلسطيني در حرم ابراهيمي در ماه مبارک رمضان سال 1372 و در منظر اين مردم که ادعاي دوستي با آنان مي کنيد، صورت نگرفته است و اين در حالي است که بيش از 70 درصد جمعيت فلسطين نزديک به 50 سال آواره اند و 7 ميليون نفر از مردم فلسطين جزو آوارگان فلسطيني هستند و سوال اين است که در اراضي و خانه آنان چه کساني ساکن شده اند و آيا جزو همين مردم غاصب خانه هاي فلسطيني هستند و امروزه اين مردم به عنوان مردم اسراييل شناخته مي شوند و اينها همان هايي هستند که در مناطق اشغالي ساکن شده اند و از نقاط ديگر آمده اند.
ميرتاج الديني اظهار داشت: چرا با اين صحبت ها خدشه به حيثيت و اعتبار ملت بزرگ ايران وارد مي کنيد و هرچند اين خدشه بر خودتان وارد مي شود.
ميرتاج الديني گفت: چرا به اين زودي سخنان تاريخي و قاطع بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران که جزو محکمات نصوص انقلاب است، درباره غاصبان فلسطين که آنان را در حکم سربازان صهيونيست ها اعلام کرده است، فراموش کرده ايد و چرا فريادهاي قاطع و تاريخي رهبر انقلاب را که در سخنراني اخيرشان فرموده اند ما از حقوق مردم فلسطين که مورد ستم واقع شده اند، دفاع مي کنيم را از ياد برده ايد؟


اما حالا که میرتاج الدینی خودش در کنار مشایی معاون رئیس جمهور شده است دیگر نمی شنویم او چیزی علیه مشایی بگوید.

البته همان موقع رهبری با مخاطب قرار دادن امثال میر تاج الدینی این چنین فرمودند که این قدر جنجال درست نکنید. آن طور که یادماست میر تاج الدینی با لحنی بسیار تند در مجلس علیه مشایی حرف می زد.

|+| نوشته شده توسط حامد در چهارشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۰  |
 
 
بالا